Showcase your brilliance at
Transparence 15.0

Transparence 15.0
THE BIGGEST SHOW ON THE PLANET.

Be the Steamer!
Get Future Landmarks Creators on Board!

Ideas. Challenges. Genius.

Transparence 15.0
THE BIGGEST SHOW ON THE PLANET.

Imparting knowledge. Inspiring innovation.

Design to Inspire.
Design to Change the World.

FAQ

North Regional

Winners

Mehak Madan

Sushant School of Art & Architecture
Gurgaon


Satya Singh Bhati

Aayojan School of Architecture and Design
Jaipur

JURY COMMENDATION

Nivia Jain

School of Planning and Architecture
New Delhi


Roahan Viswanathan

School of Planning and Architecture
New Delhi

BEST STUDIO PROJECT

Nikhil Duggal, Mansi Dengre

IIT
Roorkee


Adarsh K Singh

School of Architecture and Landscape Design, Shri Mata Vaishno Devi University, Katra

SPECIAL RECOGNITION

Kiranmayi Yenduri, Mukul Verma & Gokul Gupta

School of Planning and Architecture
New Delhi


Anees Fatma

Modi University of Science and Technology
Sikar

East Regional

WINNERS

Vedanth Dhal & Saket Sagar

Birla Institute of Technology
Ranchi


Kunal Naskar, Pankaj Kumar Jha & Sinjan Kumar Das

NIT Patna (Kunal), Om Dayal School of Architecture
Howrah

JURY COMMENDATION

Arun Kumar Rout

Piloo Mody College of Architecture
Cuttack

BEST STUDIO PROJECT

Priya Agrawal, Mousumi Subhadarsini & Manisha Adjuad

Pilo Mody College of Architecture
Cuttack


Aakriti Jhunjhunwala, Himanshi Mundhra & M Niharika

Pilo Mody College of Architecture
Cuttack


Sankhipta Das & Arpan Panda

Veer Surendra Sai University of Technology
Sambalpur

SPECIAL RECOGNITION

Aastha Agrawal, Neha Modi & V.Jaswanth

NMIMS Mumbai (Aastha), National Institute of Technology
Raipur (Neha & Jaswanth)

West Regional

WINNERS

Rohit Kataria

Allana College of Architecture
Pune


Dolly Gada, Rishabh Verma & Aman Attar

MES Pillai College of Architecture
New Panvel

JURY COMMENDATION

Mohsin Phudinawala

Brick School of Architecture
Pune


Pooja Chavan, Zubair Khan & Vaibhav Panchal

MES Pillai College of Architecture
New Panvel

BEST STUDIO PROJECT

Alveera Patel, Sharayu Jadhav & Sany Sabu

Mahatma Education Society's Pillai's HOC College of Architecture
Rasayani


Isha Khare, Anushi Agrawal & Vanshika Bitthariya

Madhav Institute of Technology and Science
Gwalior


Shihal Dhanawade & Chinmay Patil

Vishwaniketan's College of Architecture, Arts and Design
Raigad


Tanisha Chainani, Rashi Chavan & Swarali Sheth

Bhanuben Nanavati College of Architecture for Women
Pune

SPECIAL RECOGNITION

Rahul Parmar

Aditya College of Architecture
Mumbai


Prachi Jatia

MES Pillai College of Architecture
New Panvel

south Regional

Winners

Ajay Kamaleshwaran, Balaji Ramesh, Jeffril J Kumar

SAP
Chennai.


Vengatesh R

Siddaganga institute of Technology Campus
Tumkur

JURY COMMENDATION

Neha Harish

R. V. College of Architecture


Navya R

Nitte Institute of Architecture,

Mangalore

BEST STUDIO PROJECT

Thirumurugan TK,

CAAD-Chennai Academy of Architecture and Design, Chennai


Alfiya & Sai Madhuri MK

Christ (Deemed to be university), Bangalore


Hariharan Parandaman

Crescent School of Architecture B.S. Abdur Rahman University, Chennai


Vinay J, Anvitha Cherukupalli & Sahithi.C

Reva University, Bangalore


Shifany Mashoor Shah

KMCT College of Architecture


Sheena Annie Sabu

SRM Institute of Science and Technology, Ramapuram


Ganesh Jain

SRM University, Kattankulathur


Sayeda Irum Safir, Sujan B U & Sowmya K M

Siddaganga Institute of Technology Campus, Tumkur

SPECIAL RECOGNITION

Navaneeth Raj K

Kalasalingam School of Architecture, Virudhunagar


Vidula Dinesh

Govt Rajiv Gandhi Institute of Technology, Kottayam

Queries